Reissupolun hallitus järjestäytyi
21.11.2016

Mäntyharjun Reissupolun hallituksen varapuheenjohtajaksi vuodelle 2017 valittiin Päivi Matilainen, sihteeriksi Reino Nousiainen ja taloudenhoitajaksi Jorma Mäkinen.
Muut hallituksen jäsenet ovat Tuomo Rautio, Leena Tiikkainen ja Juha Poraharju. Varajäseninä Kai Luiskala ja Kimmo Miettunen. Puheenjohtajana toimii Markku Sohlman.
Kokous pidettiin Leijonakodalla glögiä ja joulupiparia maistellen.
Kokouksessa käytiin lävitse lähiaikoina toteutettavat tapahtumat ja niiden organisointi. Sammalisen joulurauhan julistuksessa Reissupolku hoita perinteisesti jättinuotion rakentamisen sekä joulupukkikuviot. Uutena toteutetaan jouluviikolla JOULUSAUNA kaikille kuntalaisille Veljesniemen avantouintipaikalla. Mahdollisuus saunomisen ohella tutustua avantouintiin ja nauttia kahvia ja glögiä.
